Ekokardiyografi (EKO)

Ekokardiyografi (EKO), insan kulağının duyma sınırları dışındaki ses dalgaları yardımı ile kalbin yapısının ve işlevlerinin değerlendirildiği bir incelemedir.

Fetal Ekokardiyografi (EKO)

Fetal Ekokardiyografi, ultrason temelli ses dalgaları yardımı ile anne karnındaki bebeğin kalbinin ayrıntılı olarak değerlendirildiği bir tetkiktir.

Elektrokardiyografi (EKG)

Elektrokardiyografi (EKG), kalbin elektriksel aktivitesinin vücuda yapıştırılan elektrotlar ile milimetrik kağıt üzerine yazdırılması işlemidir.

Holter EKG

Kalbin elektriksel aktivitesinin, kalbin ritminin göğüs duvarına yapıştırılan elektrotlar ve bu elektrotların kablolar ile bağlandığı kayıt yapan cihazlardır.

Tansiyon Holter

Çocuklarda hipertansiyonun değerlendirilmesinde ve takibinde 24 saatlik tansiyon ölçümünün (Tansiyon Holter) önemli bir rolü bulunmaktadır.

Çocuk Kardiyoloji Muayenesi

Çocuk kalbi ve çocuk kalp hastalıkları birçok açıdan erişkin kalbi ve kalp hastalıklarından farklılıklar göstermektedir. Ayrıca çocuklar ile iletişim ayrı bir beceri gerektirmektedir.

Tansiyon Ölçümü

Hipertansiyon varlığını değerlendirmek için herhangi bir risk faktörü bulunmayan çocuklarda 3 yaşından itibaren kan basıncı ölçümü yapılmalıdır.

Sohbete başlayalım.
WhatsApp
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?